Nová kuchyně zdravého stravování!

Naše moto: chutněji, zdravěji, levněji...

(NE)Tradiční suroviny

Naším cílem je, aby pokrmy byly nejen zdravé, ale také výborně chutnaly. Vaříme z čerstvých surovin, bez umělých dochucovadel a přemíry soli. Velmi rádi používáme jakoukoli zeleninu a na dochucení a ovonění jídel bylinky. Kromě tradičních surovin zařazujeme do jídelníčku i (ne)tradiční suroviny jako bulgur, pohanku, jáhly tak, aby strava byla pestrá.

Jídlo je pro nás inspirací, měníme zaběhnutá pravidla, boříme mýty o tom, že zdravé jídlo nemůže být chutné jídlo. Udělejte něco pro své zdraví a pochutnejte si!

Zdravě se stravovat je důležité v každém věku! V dětství je to však zásadní. Je nutné klást důraz, aby tělo mělo dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků.

V dětství se formuje a utváří imunitní systém, který je klíčový v boji s nemocemi a alergiemi po celý život.  70% imunitního systému se nalézá ve střevech. Jejich stav a střevní mikroflóra mají zásadní vliv na obranyschopnost organismu.

V roce 2010 jsme začali vařit pro vlastní školky, protože se nám v regionu nepodařilo najít kuchyni, která by vařila zdravě ale současně chutně. Díky získaným zkušenostem máme v zásobě velký počet zajímavých receptů, které se v naši kuchyni připravují zejména ze surovin od místních farmářů a pěstitelů.

Jídelníčky připravujeme ve spolupráci s Martinou Kučerovou, DiS., nutriční terapeutkou, která sleduje složení jídelníčků tak, aby odpovídal potřebám růstu a vývoji dětí Chceme, aby jídlo bylo vyvážené a zastoupení jednotlivých skupin potravin bylo optimální. Naše jídelníčky odpovídají normám Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin odpovídalo spotřebnímu koši. Jídlo je zdravé ale současně chutné. 

  • Denně připravujeme pro školy a školky 3 druhy jídel (jedno jídlo je tradiční, druhé více alternativní). 
  • Připravujeme dopolední a odpolední svačiny.
  • Dopolední svačiny spolu s obědem varianty 1 a odpolední svačinou jsou sestavovány tak, aby splňovaly výživové normy dané vyhláškou MŠMT.
  • Vaříme i o prázdninách.

 

O školním stravování zajišťovaném společností Ekolandia natočila TV Nova reportáž, která byla odvysílaná ve Snídani s Novou dne 12.11.2019.

Reportáž najdete v archivu Snídaně s Novou cca po 1,5 vysílací hodině.

https://novaplus.nova.cz/porad/snidane-s-novou/epizoda/39387-snidane-s-novou-12-11-2019 

Případně ji můžete shlédnout zde.

 

Napsali o nás

 

Vnitřní řád školní jídelny –výdejny a vývařovny

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok Nesouhlasím